„Шупак од светска класа“: Ете вака синот на Бред Пит го нарече својот татко

Откако ќерката на славниот пар, Захра се откажа од презимето на познатиот актер, светските портали повторно пишуваат за Бред Пит и Анџелина Џол.

Имено, светскиот ден на таткото во една прилика тргна наопаку во семејството на поранешните сопружници.

Странските медиуми не престануваат да пишуваат за нивниот деветнаесет годишен син Пакс  кој во честитка по повод споменатиот датум сурово го навреди Бред Пит на Инстаграм.

Пакс го нарече својот татко „првокласен шупак“ поради што неговите четири најмали деца треперат од страв пред него.

„Ги претвори животите на моите најмили во пекол“, напишал Пакс и додаде.

„Можеш да си кажеш себеси и на светот што сакаш, но вистината еден ден ќе излезе на виделина“. Потоа тој саркастично заклучи:

„Среќен ти ден на татковците, ти е*ено, ужасно човечко суштество“.

Пакс ова го нашишал за Пит на својо приватен Инстаграм профил кога имал 16 години.

Потсетуваме, Џоли го посвои Пакс од дом за деца без родители во Виетнам, 2007. Тогаш тој имал три години и неговата биолошка мајка, зависничка од хероин, го напуштила како новороденче. Бред официјално го посвои за син следната година.

Фото: Принтскрин/Твитер/ Профимедиа