Шварценегер покажа колку е флексибилен: Но обратете внимание на едно нешто

Легендарниот бодибилдер, актер и политичар уште еднаш ги натера своите фанови да се смеат ...

Иако состојбата со вирусот „Ковид 19“ се подобрува, Арнолд Шварценегер сепак поминува време дома, затоа што верува дека ризикот сè уште не поминал. Открил дека е во постојана изолација и дека не го напушта својот дом, затоа што има над 70 години, па се плаши дека коронавирусот ќе го загрози. Затоа, тој секој ден убива дел од своето време во комуникација со своите обожаватели и со помош на социјалните мрежи ги советува што да прават во изолација.

Овој пат, Шварценегер привлече внимание на вежби за истегнување, но и на флексибилност. „Флексибилноста е исто толку важна како и мускулната пумпа. Мора да бидете флексибилни и размрдани ако сакате да бидете здрави и на тој начин ќе тренирате многу полесно и ќе постигнете подобри резултати “, рече Шварц.

Додека го велеше ова, тој беше во навидум шпага позиција пред камерата, но кога ќе погледнете одблизу, забележувате дека тој всушност има вештачки нозе пред себе, што ги постави на генијален начин. Потоа Арнолд покажа некои од основните вежби и им рече на фановите дека мора да бидат флексибилни како него, доколку сакаат да бидат долготрајни и здрави.

Погледнете го смешно видео кое стана хит на Инстаграм и не заборавајте да се активирате секој ден.

View this post on Instagram

Flexibility is as important as the pump.

A post shared by Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger) on