Сите мускулести примероци на дивата Цеца: Вдовица е 21 година, а ја поврзуваа со овие мажи

Сепак, не беше сама сиве овие години...

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ важи за некој што не сака да ги разоткрива своите односи во јавноста, а во медиумите често се поврзуваше со овие мажи:

1. Владан Лукиќ

На почетокот на нејзината кариера, Цеца наводно била во врска со поранешниот фудбалер и претседател на Црвена звезда Владан Лукиќ. Лукиќ беше првото познато момче на Цеца, но врската не траеше долго. Тој еднаш изјави дека се запознале кога тој имал 18 години, а таа 15, пишува еспресо.рс.

2. Дејан Марјановиќ Шабан

Со Шабан започнува нејзината склоност кон жестоки момци. Додека биле заедно, тие често биле гости во белградскиот клуб „Бојан Ступица“, а Марјановиќ во тоа време важел за не крунисан крал на Звездара. Тој бил застрелан во 1994 година на Булеварот на револуцијата.

3. Хајрудин Харо Самарџиќ

Додека живееше во Швајцарија, на 20-годишна возраст, таа започна страсна врска со Харо Самарџиќ, поп-менаџер и фудбалер. Таа беше во врска со него три години, а нивната романса не наиде на одобрување од јавноста поради национализам.

4. Жељко Ражнатовиќ Аркан

За време на нејзиниот престој низ Европа, додека го разгледуваше германското издание на списанието Плејбој, Цеца ја виде сликата на Аркан. Потоа, според неа, „го видела најубавиот маж на светот“. За време на нивната романса со Цеца, Аркан сè уште беше во брак со Наталија Мартиновиќ, и тоа му беше втор брак. Пејачката го беше запросена од Жељко по пет месеци. Тие се свршија во 1995 година, а нивната венчавка во медиумите беше наречена „свадба на деценијата“. Цеца со него има две деца, Вељко и Анастасија. Сепак, во јануари 2000 година, Аркан беше убиен.

5. Владимир Вуксановиќ

Влада и Цеца никогаш официјално не потврдија дека се во врска, но се шушкаше дека се во романса во 2009 година. Таа постојано изјавуваше во медиумите дека се само пријатели.

6. Владимир Цветковиќ

Новосадскиот манекен беше првото момче кога призна дека се забавуваат и со кого се појави во јавноста по убиството на Аркан. Сепак, оваа романса не траеше долго бидејќи Влада и Цеца раскинаа по само шест месеци врска.

7. Александар Јововиќ

Цеца и Александар се запознаа на снимањето на спотот за песната „Добро поминав“, а потоа во медиумите се пишуваше дека фолк дивата е во врска со младиот манекен.

8. Богдан Срејовиќ

Овој е најнов. Токму на почетокот од 2021 година се појави со него држејќи се за рака и заедно беа во ресторан. Веста одекна како бомба. Цеца сега е со него.

Извор: Ало. рс