Тенисерката покажа како изгледа тестирање за коронависус (ВИДЕО)

Нема сомнение дека многумина се заинтересирани за тоа како изгледа тестирањето на коронавирус. Сето ова ни го откри руската тенисерка Светлана Кузњецова (34), која објави видео од своето тестирање на Инстаграм.

Тоа покажа покажува како здравствениот работник во посебен костум, зема два брисеви. Прво од двете ноздри, потоа од грлото, потоа ги стави брисевите во специјални епрувети и ги носи за понатамошна анализа.

Кузњецова, исто така, ги доби конечните резултати веднаш по тестот и не е заразена, но посака сите да бидат безбедни и здрави.

View this post on Instagram

Берегите себя и близких! Сил всем и понимания ситуации  care of yourself and others , stay positive and protected  #бережоногобогбережет #здоровья

A post shared by Svetlana Kuznetsova/ Кузнецова (@svetlanak27) on