Tommy на Tommy Hilfiger: Создава атрактивни секси сензации

Tommy by Tommy Hilfiger е освежувачки, модерен, елегантен и атрактивен машки парфем. Овој парфем се отвора со ноти од нане, лаванда, бергамот и грејпфрут од Флорида. Го сметаат за мирис кој освојува од прва бидејќи има измешано ноти кои создаваат секси сензации.

Во срцето на овој шармантен, привлечен и примамлив парфем се брусница, роза и зелено јаболко, додека основата на парфемот се состои од мешавина од ноти од килибар, кактус и памучен цвет.