Топ 5 машки безвремени парфеми: Од состанок, па директно во постела

Еден маркантен човек кој мириса добро, ењ магнет за жени.Парфемот кај мажот открива што сака, каков е неговиот карактер, а жените се многу среќни што ги читаат сите овие знаци. Еве 5 машки парфеми кои за жените се особено привлечни.

Парфемот е моден додаток и завршен допир на секој стајлинг. И кај жени и кај мажи. Покрај тоа, примарната и најстарата функција на парфемот - заведување - не треба да се заборава.

Gucci Guilty Homme

Совршен хит за сите оние мажи кои знаат што сакаат. Посветен на харизматични мажи и е подеднакво провокативен и заводлив. Овој ефект се постигнува благодарение на аромите на лаванда и лимон.

Yves Saint Laurent L’Homme

Тој е воздушест, свеж и совршено избалансиран помеѓу елеганцијата и суровата моќ. Одличен е за секојдневна употреба, што ќе им биде особено пријатно на жените.

Основата на овој парфем е топла благодарение на кедар, кој го отвора просторот со ароматично-цветни ароми на бел пипер, босилек и виолетова боја.

Tom Ford Noir

Форд, Том Форд. Така може да се претстави овој парфем. Мистериозен како Џејмс Бонд, мажествен, елегантен, заводлив и самоуверен. Мирисот беше лансиран во 2012 година и во него доминираат прашкасти ноти кои совршено одговараат на балсамичките ароми.

Dolce&Gabbana The One For Man

Неговите творци имаа на ум да направат вистински машки класик. Класик што ќе се одолее на минливи трендови и кој засекогаш ќе биде концепт на она што го сакаат мажите, но и жените кај мажите.Судејќи според реакциите на дамите, креаторите успеаја на овој план.

Има малку потопла арома од претходниците. Всушност, ова е првиот машки мирис D&G во кој преовладуваат зачини ориентални ноти. Во шишето со овој неодолив мирис има грејпфрут, коријандер и босилек се ароми на кардамон, ѓумбир и нероли. Кога парфемот малку ќе се смири со интензитетот, тогаш се појавуваат аромите на кедар и тутун.

Giorgio Armani Acqua di Gio

Ова е парфем инспириран од слобода, ветер, вода, море, бранови. Наменет е за сите слободни мажи. Во ова шише е скриено Медитеранот, кој има посебен шарм на зачинет цитрус збогатен со ароматичен рузмарин. На моменти парфемот е прилично остар, но со тек на време омекнува со топли мускисти ноти.