ТРИ НАСТАНИ ВО АМБРЕЛА: Помогнете во концептот на вработување на лицата со попреченост

Ќе се одржат три настани во Амбрела кои може да ја мотивираат целата популација да се  вклучат во оваа иницијатива и да го помогнат концептот на вработување на лицата со попреченост.

08 Февруари 2020год. (сабота) старт 21:30 h.

We Will Rock You! South Park во живо во Сабота

Кога: 08 Февруари 2020год. (сабота) старт 21:30 h.

Место : Umbrella ГТЦ (поранешно Чао).

Артисти: South Park The Band - Состав од 2 гитари, бас гитара, тапани и вокал, веќе долги години познати по живите свирки како дел од ноќниот живот во градот.

 Резервирајте бесплатно маса(коњопој) и бидете дел од забавата каде што ќе можете да ги слушате Вашите омилени нумери како:
- Ain't nobody
- Electricity
- Dancing on my own
- Tell me 'bout it
- Could you be loved
- Dr. Beat
- Locked out of heaven
- Love foolosophy
- Time is now
- Gravity... и многу други.

☎ Вашата резервација можете да ја направите на: 072 800 800
или во inbox на нашата fb страна Umbrella.

Влез: Бесплатен.

Специјална промоција на вечерта : 1L Johnnie Walker +4 x Pelisterka + 2 x Red Bull + Milk Chocolate = 4000 ден

Се гледаме во сабота !  

https://www.facebook.com/events/2492131351057592/ 

Вторник со почеток од 21:00 , во Umbrella (поранешно Чао во ГТЦ-Скопје)

SkopjeJazzInc. ***Настап во живо (Вторник 11 Февруари)


Доколку сте расположени за добра џез свирка, во сосема опуштена атмосфера, SkopjeJazzInc. е вистински избор за Вторник во Umbrella.

- 11 Февруари - Вторник со почеток од 21:00 , во Umbrella (поранешно Чао во ГТЦ-Скопје) 

- Резервирајте ниска или висока маса на бројот 072 800 800 или можете да ни пишете порака на нашата фб страна Umbrella.
Вашата резервација ќе ја чуваме најдоцна до 22:00 ! 

Влезот е слободен со претходна резервација !

SkopjeJazzInc.

Група музичари, добро познати на домашната и меѓународната џез сцена, на кои секој настап им е нова музичка авантура, со репертоар составен од авторски и помалку или повеќе познати џез композиции аранжирани токму во стилот на бендот кој опфаќа од корените на традидицијата до денес и смело навлегува во иднината.

SJInc.

A group of musicians, well-known in the domestic and international jazz scene, each performance is a new musical adventure, with a repertoire composed of original and more or less known jazz compositions arranged precisely in the style of the band that covers from the roots of the tradition to the present, and boldly enters the future. 

https://www.facebook.com/events/2423245917780107/ 
Латино забава на 14ти Февруари (петок) 

Сакам да Танцувам! Латино Забава во Центар за Валентајн


Латино забава на 14ти Февруари (петок), за Валентајн. Бесплатен и отворен влез, локација: Umbrella, лоцирана во ГТЦ, во строгиот центар на градот \uD83D\uDC9A

Танцов подиум на кој ќе можеш да играш на salsa/bachata/reggaeton/cha-cha/kizomba ремикси од најпопуларните песни од Maluma, J Balvin, Ricky Martin, Becky G, Enrique Iglesias, J Lo, Ozuna, Gente de Zona и многу други.

Ова не е забава каде што ќе седиш и сите околу тебе се дрва и никој не мрда. Овде доаѓаат и луѓе што немаат поим од играње, и луѓе што рекреативно играат латино неколку години или месеци. Со една реченица: Ќе биде разиграно! (како минатиот пат, слики: https://www.facebook.com/pg/Latino.mk/photos/ )

Ќе имаме и профи фотограф што може да ги долови твоите разиграни (и малце пијани) моменти \uD83D\uDE02

Локацијата е во ГТЦ (приземје) во Umbrella (поранешно Ciao Caffee).

Ако сигурно доаѓаш, стисни "Going". Ако сакаш да дојдеш ама не си 100% сигурна/сигурен, стисни "Interested".