Три состојки кои можат да ја поразат и најсериозната болест!

Комбинацијата од овие компоненти е одлично оружје во борба против многу болести. Астма, артритис, хипертензија, неплодност, посебно за импотенција па дури и рак - сите овие ужасни состојби не може да му одолеат на лекување со еликсир. Дејството се должи на силен терапевтски ефект на пијалокот, ко го зајакнува имунитетот и го намалува нивото на „лошиот“ холестерол во организмот. 

За ова чудо од лек се потребни само три состојки: лук, мед и јаболков оцет 

Овој рецепт е тестиран од многу пациенти. Во рок од 2 недели континуирано користење на мешавина од лук, мед и оцет, пациентите со хронични болести се подобри. И сето тоа е благодарение на оваа едноставна, лесна и ефикасна рецепта. Овој лековит пијалок нема несакани ефекти и е корисен не само за оние кои имаат здравствени проблеми. Дури и за целосно здрави луѓе, еликсирот со мед, лук и јаболков оцет е вистинско откритие. Ако го земате секој ден, ќе се заштитите од сезонски инфекции и ќе ги зајакнете заштитните својства на организмот. 

За да го направите овој лековит пијалок ќе ви бидат потребни: 1 чаша јаболков оцет; 1 чаша природен мед; 10 чешниња лук.

 Начин на приготвување: Исчистете го лукот. Измешајте ги целите лукчиња со оцетот и медот, ставете ја смесата во цврсто затворена стаклена тегла. Чувајте ја во фрижидер.

 Како да го користите: земете 2 лажици од смесата на гладно. Можете да го пиете со вода или чај, но не во многу големи количини. Добро е да доручкувате не порано од половина час откако сте зеле од смесата. Резултатите од косумирањето ќе ги почувствувате по петтиот ден. Исчезнува слабоста, главоболката, се подобрува варењето и целокупниот тон на телото. Ваквиот третман е корисен за сите оние кои страдаат од анемија, несоница, астеничен синдром. Во раните фази на рак пијалокот може да ги катализира заштитните сили на организмот и да го стартува механизмот за спас! Започнете да го земате овој пијалок уште од утре и побарајте од инфекциите да се плашат од вас!