Величенствен луксуз: Белиот пентхаус од 17.5 милиони долари

Сакате појадок во Тифани? Па, со овој новпентхаусод 17,5 милиони долари Палм Бич, сè што треба да направите е да одите во вашата кујна. Новиот, ултра луксузен стан, со големина од 1.300 квадратни метри, се наоѓа директно над продавницата за накит Тифани и Ко.

Во октомври 2018 година, претприемачот од Њујорк, Џон Ц., од компанијата Kean Development, плати 20 милиони долари за да ја купи иконската зграда Тифани, на аголот на авените Ворт и Хибискус. Со легендарниот бренд за накит на приземјето, тој, со помош на локалниот архитект Кита Спина, го започна процесот на претворање на целиот втор кат во прекрасен петособен пентхаус , и седум бањи.

Овој пентхаус има прозорци од подот до таванот, пространа ложа, спортски бар, област за билијард и совршено опремени бања. На уредните тревници има отворено спа, со бесконечен базен и водопад, трпезарија, место за логорски огин и лежалки.

Љубителите на голф можат да ја практикуваат својата игра на совршено тревните покриви.

Влезот во овој стан е достапен преку приватно лоби, кое ве води кон прилагоден коридор, каде ќе ве пречека лифт што ве води до станот. 

Современ, стилски простор со високи тавани, бели плочки и раскошен мастер апартман, има и три камини, соби за куќни помошнички, теретани и четири дополнителни спални соби.

Што велите?