Величенствените топ 10 парфеми: Мамат, заведуваатт, освојуваат

Ако сакате да бидете некој кој ќе заведува и привлекува со мирис, тогаш мора да имате барем еден од овие парфеми..

Парфемите се нашите најдобри пријатели. Парфемите се тука за да докажат дека водиме грижа за себе и дека во секоја ситуација сакаме убаво да мирисаме. Иако, тоа го правиме првенствено поради себе, со помош на добриот парфем, многу е полесно да се освои срцето на некоја девојка што одамна ја посакуваме и да ѝ го привлечеме вниманието во друштвото.

1. Floris London Neroli Voyage

2. Bottega Veneta Illusione

3. Dolce & Gabbana Light Blue Sun Pour Homme

4. Salvatore Ferragamo Uomo Urban Feel

5. Creed Aventus Cologne

6. Byredo Sundazed

7. Azzaro Chrome Aqua

8. Cartier Les Heures Voyageuses Oud & Menthe

9. Paco Rabanne Invictus Legend

10. Tom Ford Private Blend Lavender Extrême