Versace Pour Homme Dylan Blue: Неповторливо елегантен и СОВРШЕНО машки

Versace Pour Homme Dylan Blue е елегантен, заводлив и привлечен машки парфем. 

Се отвора со ноти на вода, бергамот, грејпфрут и дрво од смоква. Во срцето на овој атрактивен, шармантен, неодолив и допадлив парфем се листот од виолетова боја, папирусот, пачули, црн пипер и молекулата амброксан, додека основата на парфемот се состои од мешавина од мошус, темјан, тонка и ноти на шафран. 

Парфемот Versace Pour Homme Dylan Blue е направен во елегантно и модерно шише со чисти линии што доаѓа во темна, медитеранска сина боја со златен затворач и печат од медуза.