ВИДЕО: Бразил ја совлада Швајцарија и ја израдува цела Србија

Бразил ја победи Швајцарија со 1-0, обезбеди осминафинале, и ги израдува навивачите на Србија.

Со голот на Касемиро во 83 минута, Бразил стигна до победа против Швајцарија и осминафинале на мундијалот во Катар.

Победата на Бразил ги израдува сите во Србија, тие остануваат во игра за осминафинале, потребна им е победа против Швајцарија во последното коло, а притоа Камерун да не го победи Бразил.

ВИДЕО: 

https://twitter.com/dribling2021/status/1597288845669969922