ВИДЕО: Елмас постигна гол, Наполи со „петарда“ го поздрави Јувентус

Наполи со 5-1 го победи Јувентус на „Диего Армандо Марадона“ стадионот, Елиф Елмас автор на еден гол, последниот на мечот а влезе во игра во вториот дел.

Два гола на Осимен, по еден на Кваратскелија, Рахмани и Елмас за висока и убедлива победа против Јувентус, за „старата дама“ голот е дело на Ди Марија кој намали на 2-1.

Елмас сега има четири гола на 16 меча сезонава во Серија А.

ВИДЕО- ГОЛОТ НА ЕЛИФ ЕЛМАС: 

https://twitter.com/dribling2021/status/1614016307808342017