ВИДЕО: Ѓоковиќ доминатно до четвртфинале на Австралија Опен 2023

Новак Ѓоковиќ  со  максимална  победа 3-0  против Де Минор од Австралија  обезбеди 13. четвртфинале на Австралија Опен.

Србинот победи со  6:2, 6:1 и 6:2, а во четвртфиналето  на АО  противник ќе му биде Русинот Андреј Рубљов.

ВИДЕО: 

https://twitter.com/dribling2021/status/1617494689258811393