ВИДЕО: Ѓоковиќ рутински со Чилиќ, Србинот стигна до 89 титула во кариерата

Србинот Новак Ѓоковиќ рутински го освои турнирот во Тел Авив од серијата 250, во финалето го совлада Марин Чилиќ со 6:3, 6:4, меот се играше 94 минути. 

За Ѓоковиќ ова е 89 титула во кариерата, Чилиќ беше немоќен, а Србинот стигна до 19 победа во 21-от дуел со Хрватот.

ВИДЕО:

https://youtu.be/SxO58eYCKGU