ВИДЕО: Голот кој го постигна Атанасов, ова се прераскажува во Хрватска

Динамо Загреб запиша убедлива победа со 4-1 против Хајдук, во меч од дербито на хрватското првенство, македонските репрезентативци Аријан Адеми и Јани Атанасов постигнаа по еден гол, а играше и Стефан Ристовски кој во 84. минута одлично му асистираше на Гојак за голот за 3-1.

Голот на Јани Атанасов е вистинско ремек-дело, ова се прераскажува од дербито во Хрватска.

ВИДЕО:

https://twitter.com/dribling2021/status/1558736505950068736