ВИДЕО: Јувентус и Интер одиграа 1-1, инцидент и физичка пресметка на крајот од натпреварот во Купот

Јувентус и Интер  со 1-1 го одиграа првиот натпревар од полуфиналето на Купот на Италија.

Головите с епостигнти во финишот на средбата, Јувентус успеа да поведе со голот на Хуан Куадрадо во 83 минута, а  во последните моменти од мечот,  Бремер играше со рака во својот казнен простор и беше досуден пенал за гостите од Милано кој го реализираше Ромелу Лукаку.

Во финишот од мечот,  дојде до вербалана и физичка пресметка меѓу играчите, а во преден план беа Хуан Квадрадо и Самир Хандановиќ кои добија црвени картони. 

ВИДЕО ОД ИНЦИДНЕТОТ:


https://youtu.be/g-8No0Tr8Xo