ВИДЕО: Какво епско промашување на Лукаку, Интер загуби од Фиорентина

Интер загуби од Фиорентина со 0-1 на „Џузепе Меаца“, тоа е трет пораз за екипата од Милано во низа.

Екипата на Интер е во резултатска криза, истото важи за Лукаку кој тешко постигнува голови, на денешниот меч имаше епско промашување.

ВИДЕО - ПРОМАШУВАЊЕ НА ЛУКАКУ :

https://twitter.com/dribling2021/status/1642248641841623042