ВИДЕО: Лаутаро со промашување од епски размери во дресот на Аргентина

Аргентина ја совлада селекцијата на Курасао со 7-0, а на мечот ѕвездата на Интер, Лаутаро Мартинез со епско промашување.

Лаутаро Мартинез промаши во третата минута празен гол позиција од која не се промашува, асистираше   Лионел Меси а потоа, погледнете на ВИДЕОТО :

https://twitter.com/dribling2021/status/1640958780866191360