ВИДЕО: Македонија ЃП убедливо поразена од ЦСКА Софија

Македнија ЃП убедливо е проазена во Софија од ЦСКА  со 4-0, и ги заврши настапите во квалификациите за Конференциската лига. 

ЦСКА го доби првото о полувреме  со 1:0, погоди, па следуваа голови на  Јомов,Туфегџиќ и  Назон. 

 ЦСКА Софија ќе игра против победникот од двомечот Мура (Словенија) – Ст. Патрикс (Ирска).

ВИДЕО: 

https://twitter.com/dribling2021/status/1552743382392442885