ВИДЕО: Миовски постигна два гола, еден признат, еден поништен

Бојан Миовски продолжува да тресе мрежи во Шкотска, македонскиот репрезентативец запиша два гола, еден поништен поради офсајд, еден признат за 0-1.

За нашиот Миовски ова беше првиот гол во 2023-та година, а вкупно има 11 погодоци во првенството, додека денешниот му е прв во Лига Купот на Шкотска.

ВИДЕО: 

https://twitter.com/dribling2021/status/1614666013429170177