ВИДЕО: Миовски со два гола донесе победа на Абердин

Бојан Миовски со два гола учествуваше во победата на Абердин на домашен терен со 3:1 против Мадервел.

Бојан Миовски  двапати погоди на средбата, во 64 и 69 минута за 3:0 и беше прогласен за играч на натпреварот.

Македонскиот репрезентативец  има 14 голови сезонава за Абердин и е моментно трет најдобар стрелец во шкотската Премиер лига.

ВИДЕО:

https://twitter.com/dribling2021/status/1621937327483371520