ВИДЕО: Ова се прераскажува на Вимблдон, Калин Ивановски со потег на денот !

Калин Ивановски импресионираше на Вимблдон каде обезбеди осминафинале, го совлада 11-от носител, Родриго Пачеко Мендез од Мексико со 6-1, 6-2, мечот траеше 64 минути.

Завршниот, односно победничкиот поен на нашиот Ивановски се прераскажува на Вимблдон, да не објаснуваме многу, погледнете го видеото на следниот линк: 

 https://twitter.com/dribling2021/status/1544292043652059136