ВИДЕО: Путин, Путин, извикуваа навивачите на Фенербахче на мечот со Динамо Киев

Динамо Киев среде Турција го елиминира Фенербахче во квалификациите за Лигата на шампионите, запиша победа со 1-2 по продолженијата, во регуларните 90 минути беше 1-1, првата средба одиграна во Полска заврши без голови.

Украинците поведоа со гол во 57-та минута преку Виталиј Бујалски, а тој неспортски ги испровоцира навивачите на Фенербахче, скандалозен потег на Украинецот кој при прославата на голот со раката симболизирал знак на ривалскиот клуб Бешикташ.

Навивачите на Фенербахче, испровоцирани од ова почнаа да скандираат, Путин, Путин …

ВИДЕО: 

https://twitter.com/dribling2021/status/1552572666036502528