ВИДЕО: Сензација на Хрватот Борна Чориќ, го стопира Надал и го спречи да се врати на првото место на АТП

 Хрватот Борна Чориќ , приреди големо изненадување на Мастерсот во Синсинати, шок за Рафаел Надал  кој е поразен на стартот со 2-1, по сетови 7-6, 4-6, 6-3.

Овој пораз за Надал значи дека нема да се врати  врвот од АТП-листата, тој имаше можност по пауза од две ипол години пак да стане најдобар на светот со триумф на Синсинати.

Надал по 16 години загуби од тенисер  кој е под  150-та позиција на  АТП листата.

Ова е победничкиот поен на Чориќ, инаку 152 тенисер на АТП листата:

ВИДЕО

https://twitter.com/dribling2021/status/1560166344183660545