(ВИДЕО) Шампиони после 30 години: Момците на Ливерпул лудо го дочекаа овој епски момент

Шампионската титула во Премиер лигата конечно, сосема заслужено му припадна на Ливерпул. Мачестер Сити го загуби големото дерби против Челзи (2-1) и патот кон врвот на „Црвените“ беше обезбеден- по цели 30 години.

Еве како фудбалерите прославија:

View this post on Instagram

THE. MOMENT.  Liverpool react live to being crowned Premier League champions!

A post shared by Sky Sports (@skysports) on


View this post on Instagram

The Liverpool players react to Willian’s goal that secured their title!

A post shared by Sky Sports (@skysports) on