ВИДЕО: Шкендија ја реши Валмиера, следно е АИК Стокхолм

Шкендија немаше проблеми, и запиша втора победа против Валмиера од Летонија, сега со 3-1, и оди во третото квалификациско коло во Конференциската лига.

Следно за тетовчани е дуелот со АИК Стокхолм. На арената „Тодор Проески“ во Скопје, Шкендија победи со головите на Егзон Бејтулаи, Љупчо Дориев и Флорент Рамадани.

Голот за Валмиера е дело на Јапонецот Масаки Мурата кога израмни на 1-1.

Шкендија, првиот дуел со АИК Стокхолм го игра следниот четврток, а на 11 август е реванш мечот.

ВИДЕО:

https://twitter.com/dribling2021/status/1552751799593058305

ФОТО: ФК ШКЕНДИЈА/ФЕЈСБУК