ВИДЕО: Швајцарија тргна со победа во Катар, падна Камерун со еден гол

Швајцарија победнички тргна на светското првенство во Катар, запиша триумф против Камерун со минимални 1-0.

Голот го постигна Брел Емболо, роден е во Камерум, и практично им пресуди на „своите“.

https://twitter.com/dribling2021/status/1595771728739078145