ВИДЕО: Скандалозни пораки од Скопје, шампионот Шкупи го очекува казна од УЕФА?

Навредливите скандирања од Загреб беа препишани и во Скопје, на средбата Шкупи-Динамо Загреб, повторно скандалозни пароли од „Шверцери“ и „Бед Блу Бојс“ на арената „Тодор Проески.

На вчерашната средба, имаше навредливо скандирање, „Умри Србија“ и „Убиј Србин“ …

Ова со сигурност нема да остане неказнето од страна на УЕФА од каде се очекува реакција.

УЕФА е строга за вакви испади на навивачите, а казна го очекува Шкупи.