ВИДЕО: Супер Чурлинов, Штутгарт на кријлата на Македонецот во следното коло во Купот

Супер старт на сезоната и официјално на Дарко Чурлинов, македонскиот репрезентативец беше автор на единствениот гол за пламан на Штутгарт во второто коло на Купот на Германија во победата против Динамо во Дрезден.

 Чурлинов беше стрелец на единствениот погодок , постигнат  во 33. минута од мечот.

ВИДЕО: 

https://core.telegram.org/widgets