ВИДЕО: Тројна одбрана каква ретко се гледа во фудбалот, погледнете што направи голманот на Емполи

Со головите на Ибањез и Абрахам, екипата на Рома го победи Емполи со 2-0.

Рома беше фаворит, успеа да ја оправда оваа улога, а хит е еден момент од натпреварот.

Голманот на Емполи, Гилермо Викарио имаше тројна одбрана каква ретко се гледа во фудбалот, погледнете ја овде:

ВИДЕО:

https://twitter.com/dribling2021/status/1622125077994119173