ВИДЕО/ФОТО: Петка од Академија Пандев за Работнички

Академија Пандев им се врати на победите во ПМФЛ, денес запиша прва победа со убедливи 5-0 во Скопје против Работнички.

Струмичани запишаа убедлив триумф со головите на Томовски , Јанакиевски и  Крстевски  кој запиша хет-трик. 

Силекс се спаси од пораз со гол во 90 минута преку Љамалари против Шкендија.

Резултати 2 коло:

Работнички – Академија Пандев 0-5

Шкендија-Силекс 1-1

Брегалница-Струга ТЛ 0-1

Победа-Тиквеш 0-1

Вчера:

Шкупи – Македонија ЃП 2-0

Слободен Скопје

ВИДЕО:

https://twitter.com/dribling2021/status/1558861165123477505