ВИДЕО/ФОТО: Со судиска кражба Македонија загуби од Словачка

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година загуби од  Словачка со 0-1 во финалето на Анталија Куп  во Турција.

Македонија беше оштетена во финишот мечот кога не беше досуден очигледен пенал во 85 минута.

ВИДЕО -НЕДОСУДЕН ПЕНАЛ:

https://twitter.com/dribling2021/status/1640786530678480904

ФОТО:


Христијан Малески беше повлечен за дрес а тоа беше очигледно и пред очите на судијата  тоа „не го виде“ и Македнија загуби со 1-0.

Во 67. минута Доминик Веселовски го постигна единствениот гол.

ВИДЕО:

https://twitter.com/dribling2021/status/1640785659433459727