За една година Инстаграм му овозможил да заработи 45.000 евра: Еве што работи

Алекс Шенон е британски инфлуенсер со адреса во Лос Анџелес на кој му плаќаат да спие во најлуксузните хотели во светот.

Неговиот профил @followthenap го следат околу 15.000 луѓе на Инстаграм, а Алекс во последните 18 месеци заработил повеќе од 45.000 евра. Луксузни хотели, авионски компании, па дури и произведувачите на пижамите го преплавуваат со пораки со прашања за соработка, вели тој за Дејли Мејл.

Целиот текст прочитајте го на Хаштаг