За помалку од 24 часа спиела со 919 мажи: Користејќи ја оваа тактика го собори Гинисовиот рекорд за задоволување, а еве која е таа

Дали некогаш сте слушнале за светско првенство во оргија? Ако не сте, еве објаснување. Се работи за натпревар за задоволување на најголем број мажи, а резултатот на победникот е запишан во Гинисовата книга на рекорди. Речиси 20 години никој не успеа да го собори рекордот на Американката Лиза Спаркс, инаку популарна актерка во индустријата за возрасни, која за помалку од 24 часа достигна речиси четири цифри на задоволни мажи.

View this post on Instagram

A post shared by LISA SPARXX (@reallisasparxx)


Лиза Спаркс го држи Гинисовиот рекорд за најмногу мажи со кои спиела во период од 24 часа, а тоа е неверојатни 919 мажи. Таа го постави рекордот на 16 октомври 2004 година во Варшава, Полска. Американката победи во силна конкуренција и за само осум и пол часа го собори претходниот рекорд од 759 мажи, кој го држеше нејзината колешка Маријана Рокита, која во Полска го освои второто место со 21 маж помалку. Пред Лиза и Маријана, Клаудија Фигура, уште една актерка од филмови за возрасни, успеала да спие со 646 мажи во еден ден.

Што се однесува до тактиката на Лиза, таа одзеде 45 секунди за секој маж, а одмараше 58 секунди помеѓу интимните чинови. Видеото од натпреварот е објавено на неколку страници за возрасни.

Иако нејзиното име е запишано во Гинисовата книга на рекорди, Лиза не е горда на своето „достигнување“. Според нејзиното признание, тоа е единствената маана во нејзината кариера.

View this post on Instagram

A post shared by LISA SPARXX (@reallisasparxx)


- Да бидам целосно транспарентна со сите вас: Овој настан е единственото нешто за што жалам во мојата 23-годишна кариера во индустријата за возрасни. Ова беше и единствената работа на која се согласив строго поради парите - напиша своевремено на својата веб-страница и дополнително нагласи дека би сакала луѓето да заборават на нејзините постапки и да и дозволат да продолжи со својот живот.

Инаку, и покрај тоа што неколку години работи во индустријата за возрасни и глуми во повеќе од 188 филмови, Лиза Спаркс е во брак од 1995 година. Според пишувањата на медиумите, во истото поле работи и нејзиниот сопруг Џеф.

Лиза Спаркс денес се занимава со креирање на дигитални содржини кои ги пласира преку својот канал на YouTube, но темите со кои се занимава немаат никаква врска со професијата по која е најпозната.

Фото: Инстаграм
Извор: Kurir.rs