Запознајте го Мустафа Ахмед: Живее во Македонија, дегустира и оценува македонска храна, а сето тоа го документира на ТикТок

Мустафа Ахмед е момчето кое ни го привлече вниманието деновиве, и ни ги исполни срцата со милина.
Го забележавме на ТикТок, каде што е многу популарен, но популарен е и на Инстаграм, а дознавме дека има и Јутјуб канал. Досега има посетено 32 земји, ја напуштил работата за да патува низ земјите од Балканот, и на крајот од март, годинава, одлучил да живее три месеци во Македонија, Скопје.

Но, по се изгледа дека тие три месеци се продолжиле на половина година, бидејќи до пред некоја недела Мустафа објавуваше фотки од неговите авантури низ нашава земја, а моментално е на одмор во Албанија, па не знаеме кој е неговиот план и негова следна дестинација, и дали повторно ќе се врати во Скопје. Повеќе за дегустациите и интересните факти од него а Македонија прочитајте ги на Хаштаг.мк