Жарат и палат на залезот на летото: Познатите Македонки- бомби во костими за капење

Ние имаме убави жени. Иако убавината е во окото на набљудувачот, за некои нешта не може да се остане рамнодушен. Токму за овие познати Македонки скоро секој ќе рече дека се супер атрактивни, негувани, убави и секогаш изглаат умерено стилски допадливи. Тие немаат проблем да го покажат своето тело во костим за капење, а зошто би имале кога го истакнуваат најдоброто од себе на визуелна основа.

Летово докажаа и дека можат да се носат и со трендовите кога се во прашање „купаќите“ па да видиме како изгледаа:

Поп дивата Карлона Гочева беше на одмор со својот сопруг Михаил на грчкиот остров Крв

Водителката Лила Филиповска беше на неколку одмори, но тој во Турција најмогу ни го одвлече вниманието. Костимот што го носи е голем тренд за оваа летна сезона.

Пејачката Елена Ристевска одбра костим во розова боја

Водителката Елена Стефановска се сончаше на плажите во Хрватска

Убавицата Марјана Станојковска во тиркизен костим за капење

Долгоногата Ирена Спировска изгледа заносно 

Пејачката Дани Димитровска за своја летна дестинација го одбра грчкиот остров Тасос


Фото: Инстаграм