Завршена работа, Баерн Минхен го купи Мане за помалку пари од тоа што го очекуваше Ливерпул

Садио Мане е нов  играч на Баерн Минхен,  Клоп се сложил, а  Ливерпул ја прифати понудата на германскиот шампион.

Баерн Минхен платил 32 милиони евра, на ова има  9 милиони евра во бонуси, а иако се тврдеше дека Ливерпул ќе заработ 50 милиони евра, тоа е демантирано.

Мане играше во  Ливерпул од 2016 година, а дојде од  Саутемптон .