ЖЕНИТЕ ПЛАЌААТ 6.000 евра ЗА НОЌ СО НЕГО: Откри дека СИТЕ мажи ја прават ИСТА ГРЕШКА поради која ги изневеруваат и ги оставаат

Работите во деловната придружба најчесто се поврзуваат со убави и атрактивни девојки. Сепак, се повеќе мажи се занимаваат и со овој необичен бизнис. За тоа сведочи искуството на младиот Рајан Џејмс (34), кое го опиша во „The Morning Show“.

Во таа прилика откри што најчесто барале жените од него, и колку се барало. Џејмс влезе во овој бизнис благодарение на поранешната девојка која всушност му послужи како инспирација, бидејќи и таа беше вклучена во тоа.

View this post on Instagram

A post shared by Ryan James (@ryanjamessydney)


Малкумина би го преземале ризикот и би оставиле сигурна работа и компанија, како што направи Џејмс. Сепак, заработката што го чекала била неспоредливо поголема отколку да останел во компанијата. Имено, цените на неговите услуги се движат од 400 до 6.000 долари.

Познато е дека жените плачат за внимание и дека ова е можеби една од најважните алки кога се во прашање љубовните врски, а за тоа сведочи и искуството на овој маж, бидејќи речиси секоја жена имала барање за ритуали кои ја тераат да се чувствува исполнето и задоволно.

View this post on Instagram

A post shared by Ryan James (@ryanjamessydney)


„Најчесто жените бараат состанок за вечера. Сценариото вклучува типичен вечерен оброк и вовед, проследено со враќање во хотелот или станот на клиентот за приспособено и лично искуство“, рече тој.

На жените пред се им беше најважен разговорот и дружењето.

"Секоја жена клиентка која сака состанок со мене сака и некакво дружење. Од искуство можам да кажам дека мажите се повеќе фокусирани на сексуалната страна на нештата. Жените исто така се фокусирани на сексот, не би дошле на состанок ако не беше за тоа, но поминуваме многу време на разговор“, рече тој во интервју за FEMAIL.

Тој истакнува дека нуди многу повеќе од секс, па токму затоа жените ги избираат неговите услуги.

View this post on Instagram

A post shared by Ryan James (@ryanjamessydney)


"Многу жени кои ги користат моите услуги лесно можат да одат во бар и да изберат кој било маж и да имаат секс со него. Она што тие го сакаат е сосема поинакво интимно искуство".

Сепак, постои широк спектар на интереси од кои жените се водат кога ќе одлучат да контактираат со Џејмс.

„Понекогаш станува збор за луѓе кои неодамна се развеле или луѓе кои се уште се во брак, но долго време не биле интимни со партнерот. Сум имал клиенти кои биле девици, но и парови кои сакале тројка“.

View this post on Instagram

A post shared by Ryan James (@ryanjamessydney)


Тој истакна дека најмладиот клиент со кој бил имал 20 години и објаснил во што најмногу грешат мажите, оние жени кои го избираат него.

"Клиентите често се жалат дека нивниот партнер е премногу фокусиран на себе за време на сексот и дека приказната е завршена веднаш штом ќе заврши врската. Она што тие сакаат е партнерите да се фокусираат на нив, а тие се подготвени да возвратат", вели тој.

View this post on Instagram

A post shared by Ryan James (@ryanjamessydney)


Овој човек нуди широк спектар на услуги, а секоја од нив има посебна цена, па на пр. луксузна вечерна средба (трае 6 часа) чини 3.500 долари, додека ноќната забава која завршува со појадок чини 4.500 долари.