Розовиот часовник на Дејвид Бекам- посветен на љубителите на фудбалот

Веднаш по објавувањето на партнерството со Интер Мајами, Тудор го претстави и импресивниот часовник со потписот на Дејвид Бекам.

Најавата не беше изненадување бидејќи Бекам беше амбасадор на брендот на швајцарската компанија за часовници од 2017 година. Истовремено со објавувањето, Тудор го претстави новото ограничено издание Black Bay Chronograph во розовата боја на тимот.

Со играчи како Лионел Меси, Луис Суарез и Гонзало Игуаин во клубот, розовата боја стана синоним за Интер Мајами ширум светот. Според официјалниот договор, логото на брендот Тудор ќе се појави околу Интер Мајами, на кој исто така ќе бидат прикажани часовници Тудор насекаде.

Моделот го задржува типичниот милитаристички изглед калибар MT5813 и има куќиште од нерѓосувачки челик со дијаметар од 41 mm.

Часовникот првично ќе го носат сите играчи на Интер Мајами, но е достапен за јавноста во ограничено издание по цена од 5.575 долари.