6 секс пози за секакво расположение (18+)

Понекогаш сме нервозни и сакаме да се фрлиме веднаш на секс терапија - друг пат сме посмирени и сакаме да уживаме во бавен секс.
Американската страница Womenshealthmag.com нуди 6 идеи за какво било расположение.Ако се чувствувате секси


Вие изгледате неверојатно и се чувствувате неверојатно секси, a таа не може да ве одолее и да ги тргне очите од вас. За да го продолжите ова чувство, само седнете на работ од креветот и оставете ја дамата да седне врз вас. Не заборавајте да и го придвижите газот.Кога дамата е лута


Кога партнерката е лута, оставете ја целиот притисок да го вложи кон вас. И така ќе добиете совршената секс опција. На овој начин можете лесно да ја ослободите насобраната напнатост. А на крајот ќе се чувствувате одлично.Ако сте под стрес


Дали имавте зафатен ден во канцеларија? Кажете и на партнерката да ве чека дома, подготвена и спремна. Од вратата започнете со милувања и бакнежи, сексот овој пат направете го стоечки.

Ова поза е доволно лесна и може да се практикува на скоро секое место. А позицијата на телата помага ова да се случи брзо, лесно и со игра. И, да бидеме искрени - ви треба ова по ужасниот ден на работа. Пробајте ја позата под туш, така што ќе ги стимулирате сите нервни завршетоци и протокот на крв.Ако сте мрзливи


Сакате секс, но не сакате тоа да бара многу напор? Добрата стара мисионерска поза ќе ви помогне да се чувствувате одлично без многу напор.Ако се чувствувате опуштено


Обидете се со нешто интересно што ќе направи да се чувствувате совршени. „Љубовник на престолот“. Насловот зборува сам за себе, нели?Ако ви се лудува


Отклучете ја вашата дива страна и уживајте во позата „doggy style“ со партнерката. Вие многу добро знаете за што зборуваме - максимално задоволство!