БАТУР КАБРИОЛЕТ НА ВРВОТ НА ЛИСТАТА КАКО НАЈСКАП БЕНТЛИ АВТОМОБИЛ

Bentley Motors го претстави Batur Convertible.

Педантно изработено од Mulliner, ова извонредно возило ја означува третата верзија во модерната ера на Bentley. Следејќи ги стапките на своите претходници, Bacalar Barchetta и купето Batur, Batur Cabriolet е пример за врвот на автомобилската изработка и индивидуалност.

Во срцето на кабриолетот Batur е иконскиот мотор на Bentley W12, кој испорачува неверојатни 750 КС. Рачно изработен и со два турбополначи, овој мотор беше камен-темелник на успехот на Bentley во последните две децении. Со завршувањето на производството на овој легендарен погон, Batur Cabriolet е во чест на неговото трајно наследство.

Црпејќи инспирација од богатата историја на Bentley за автомобили со отворена пилотска кабина, дизајнерите на Mulliner создадоа ремек дело кое беспрекорно го спојува наследството со иновациите. Препознатливиот „воздушен мост“ зад седиштата го будат духот на класичните спортски автомобили, истовремено ветувајќи динамично искуство фокусирано на возачот. Понатаму, кабриолет покривот, со неговото брзо отворање за само 19 секунди, го трансформира кабриолетот Batur од луксузно купе во возбудлив Grand Tourer со отворен покрив со притискање на копче.

Она што навистина го издвојува Batur Convertible е нивото на персонализација што го нуди. Внатрешниот дизајнерски тим на Mulliner тесно соработува со секој клиент, користејќи специјално креиран визуелизатор за да ја оживее нивната единствена визија. Од избор на бои до внатрешни доработки нарачани, секој аспект на Batur Convertible може да се приспособи да ја одразува индивидуалноста на неговиот сопственик.

Една од најексклузивните достапни опции е инсталирањето на акценти од 3D розово злато, создадени во соработка со стручни златари од историскиот кварт за накит во Бирмингем. Овие извонредни детали додаваат допир на луксуз во кабината, дополнително зголемувајќи го искуството во возењето.

Батур е еден од најскапите автомобили Бентли досега. Овој ултра ексклузивен кабриолет со погон W12 е подготвен да ја пробие границата од 2 милиони фунти. Производството на Batur Convertible ќе биде ограничено на само 16 единици, секоја внимателно рачно изработена во текот на неколку месеци во фабриката на Bentley без јаглерод во Англија. Оваа ограничена серија гарантира дека секој кабриолет Batur останува редок и посакуван симбол на автомобилската извонредност.

LUXLIFE