BOSS Bottled Marine: За мажи кои го сакаат морето

HUGO BOSS е сила на која треба да ѝ се верува, особено кога станува збор за создавање на некои од најпознатите мириси на сите времиња. Но, експертите за мириси на брендот овојпат навистина се надминаа себеси, внесувајќи возбудлив излив на свежина во иконскиот нов мирис на BOSS.

Ограниченото издание BOSS Bottled Marine комбинира замрзнато јаболко со топли дрвени ноти за да ја поттикне атмосферата на летниот ден покрај водата, сега попримамлив од кога било. Заживувачкиот мирис, исто така, дефинира наплив на замрзнато јаболко и свежо нане, пред да премине во ноти на цимет и чист жалфија. Пачули и ноти од дрво кашмир се комбинирани во софистициран контраст со морската свежина.


При изборот на нов парфем, сите елементи кои влегуваат во мирисот се очигледно најважни, но всушност шишето е она што прво го привлекува вашето внимание. BOSS Bottled Marine е претставен во препознатливото стаклено шише BOSS Bottled, комплетно со мат сина завршница што ја отсликува свежината на мирисот. Покрај тоа, брусениот фестонирам е тегет кој нуди елеганција инспирирана од бојата на морето.


Фото и Видео: Youtube