Чурлинов доби полноќен повик од Компани, Барнли плаќа 5 милиони евра на Штутгарт

Дарко Чурлинов е во интензивни преговори со Барнли, тренерот на клубот, Венсан Компани со повик по полноќ, го убедувал македонскиот репрезентативец на преселба.

Барнли сака враќање во елитата на Англија, Чурлинов е специјалист за тоа, го врати Шалке во Бундеслигата, сега на ред е англискиот тим на крилјата на македонскиот репрезентативец да се врати во елитата.

Венсан Компани го убедувал Чурлинов да дојде во Англија, има над 40 натпревари на кои тој ќе игра, ќе добие голема шанса, а клубот на Штутгарт ќе му искешира 5 милиони евра!

Интересно е тоа што, утринава, нешто по полноќ, Венсан Компани го повикал Чурлинов, и го убедувал да дојде, ако дојде до договор, веќе на почетокот од следната недела, македонскиот репрезентативец ќе оди на медицински прегледи и тоа во Париз.

Потоа ќе следува договор на најмалку 3 години, за тоа Чурлинов вечерва решава со својот менаџер