Дејвис: Вардар покажа дека има „кохонес“, што во превод од шпански би значело...

Вардар  со победа во Кавадарци ја одбрани титулата во Купот на Македонија, во финалето запиша минимална  победа против Еурофарм Пелистер со 23-22. 

Тренерот на Вардар, Давид Дејвис изјави дека овие играчи имаат победнички карактер и „кохонес“, што во превод од шпански значи дека тимот има мадиња.

„Типичен натпревар за финале на Куп, тие беа подобри, па потоа ние, верувавме во победа и кога имавме пет гола негатива, покажавме дека овој тим на Вардар има „кохонес“, – изјави Дејвис