„ДЕТЕТО СЕ ВРАТИ ДОМА“: Пресврт во борбата за старателство, Северина конечно среќна мајка

Северина ја сподели добрата вест со фановите во Црна Гора, пред кои настапи

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ (49) веќе две години води правна битка за старателство над нејзиниот син Александар, кој му припаѓаше на таткото Милан Поповиќ (56), под будното око на регионалната јавност. Сепак, судејќи според се , се случил пресврт.

Имено, пејачката одржа настап во Црна Гора, каде што не издржа, без конечно да се пофали со добрата вест на присутните во публиката!

Северина, која го расплака регионот кога ја сними песната „Rođeno moje“, која им ја посвети на сите мајки, вклучително и оние кои се борат за старателство над своите деца, најави дека овој пат ќе ја испее песната весело, а потоа ја сподели добра вест ..

- Не можам да ви кажам за што станува збор, но детето се врати дома. Прво знаете, сѐ уште не е објавено. Благодарам за поддршката од сите. Пееме со радост - рече Северина и во истиот момент извика крик, а снимката од концертот стана вирална на социјалните мрежи.

View this post on Instagram

A post shared  (@rafarelo_rosero)
„Браво, кралице“, „На детето му е место до мајката“, „Правдата е бавна, но остварлива“, се само дел од коментарите на фановите.