Дневен хороскоп за вторник: Минатото се враќа на голема врата кај еден знак

ОВЕН

Ве очекуваат проблеми кои нема да ги решите многу лесно. Поради деловната состојба, многу често сте под стрес. Вие сте срамежливи и воопшто не ви е лесно да го направите првиот чекор на ова поле кон личноста за која се грижите. Урогениталниот тракт е чувствителен.

БИК

Не е добар ден за нови случувања кога станува збор за полето на работата. Можно е да стагнирате некое време. Посветени сте на саканата личност и многу е важно да го привлечете вниманието и нежноста што ги очекувате од неа. Склони сте на алергии.

БЛИЗНАЦИ

Мали компликации ве очекуваат кога станува збор за полето на работа, ќе ви треба трпеливост за да ги решите. Се двоумите дали сакате да влезете во нова љубовна врска со личност која ви се додворува. Вашата кожа е склона кон иритации.

РАК

Може да очекувате да бидете задоволни од организацијата на работата што сте ја завршиле. Имате грижа на совест поради неискреноста што ја покажавте кон вашата сакана. Обидете се да го поправите тоа. Можен е пад на имунитетот.


Следна страна