ДОДЕКА НАЈАВУВА НОВ ФИЛМ: Фрлете поглед на луксузната вила на Леонардо ди Каприо која ја продава за 10 милиони долари

Леонардо Ди Каприо објави трилер на својот Инстаграм профил и најави ново достигнување на „Нетфликс“ во кое ќе се соберат важни актери.

Премиерата на „Нетфликс“ е закажана за 24 декември, додека веќе може да се види во кината од 10 декември.

Приказната е за двајца астронаути кои треба да најдат начин да го предупредат човештвото за комета која се приближува и која ќе ја уништи планетата Земја.

Во краткиот трилер, можете да видите дека има одличен актерски сет со Леонардо Ди Каприо, Мерил Стрип, Џенифер Лоренс, но и многу други важни актерски имиња, како и оние од музичкиот свет.

Реакциите на следбениците на Ди Каприо се очекувани, бидејќи изгледаа возбудени од неговата премиера, па може да се очекува дека овој пат Леонардо повторно ќе донесе нешто ново.

И додека ја чекаме премиерата, фрлете поглед на луксузната вила на овој актер, која се продава за неверојатни 10 милиони долари, но изгледа навистина магично.

Има поглед на океан, приватна бања и палуба.

Актерот често инвестира пари во недвижен имот, а оваа куќа во Малибу е одличен избор за купувачите низ целиот свет.

Холивудскиот заводник и еден од најталентираните актери во светот, Леонардо ДиКпарио, одлучи да ја продаде својата куќа на плажа во Малибу по цена од 10 милиони долари.

Доколку успее да ја продаде по таа цена, тоа ќе биде фантастична зделка бидејќи ја купил во далечната 1998 година за само 1,6 милиони.

Пред шест години, овој имот веќе беше на огласите, но актерот го повлече бидејќи немаше заинтересирани купувачи, барем по таа цена.

Во галеријата можете да видите како изгледа луксузниот дом на Леонард на бајковито место.


FOTO: Profimedia