Дрејк и Ники Минаж бесни на Греми комисијата (ФОТО)

По објавата на музичарот „The Weekend“, кој на социјалните мрежи напиша дека „Греми наградите се корумпирани“,пристигнаа осуди ио од раперот Дрејк и раперката Ники Минаж.

Имено, и покрај феноменалната продажба на албумот, „The Weeknd“ не доби никакви номинации за Греми наградите 2021 година. Само еден ден по објавувањето на номинациите, музичарот објави две обемни соопштенија, тврдејќи дека комисијата го „украла“. Тој наведува дека Греми се корумпирани и бара транспарентност при давање номинации.

Сличен став имаат и Дрејк и Ники Минаж.

На сторииња на Инстаграм, Дрејк напиша дека Греми ја губат својата важност.

„Мислам дека треба да престанеме да се шокираме секоја година кога не се номинираат уметници кои заслужуваат награди. Пред неколку дена реков дека Викенд заслужува или награда за албум или песна на годината. Сепак, комисиите на доделувањето на наградите никогаш нема да се вразумат “, напиша тој, меѓу другото, на Инстаграм.


Неговите приказни беа снимки на екранот и ги објави раперот Ники Минаж.

Од друга страна, објавата на „The Weeknd“ на Инстаграм им се допадна на поп-sвездите Кети Пери и Мајли Сајрус.Фото: MF1 / Backgrid UK / Profimedia/ Твитер/Инстаграм

Можеби ќе ве интересира: