ЕГИПЕТСКИОТ ХОРОСКОП: Тајната на фараоните и вистината за вас

Египетскиот хороскоп е еден од најстарите. Тој користел повеќе антички фараони за управување со земјата, но и за ублажување на страдањата од љубовта. Поделен е на дванаесет знаци и со секој знак управува еден бог. Врз основа на вашиот датум на раѓање, можете лесно да откриете кое божество ве заштитува и како да имате подобар љубовен живот.

Откријте што сте во египетскиот хороскоп

Египетскиот хороскоп е одамна непознат. Кога го откриле астролозите, тие утврдиле дека тој е поделен на дванаесет знаци различни од оние што ги знаеме денес и дека секој знак го управува еден бог.

АМОН (1 јануари-2 февруари)

Во љубовниот живот, вие сте заштитени од Амон - богот на пророците, кој на своите штитеници им дава талент вистински да се за вљубуваат на прв поглед и на вистинската личност. Кога тоа ќе се случи, и обично е јавно место, вие ќе ја освоите личноста од вашиот живот со ведрина што зрачи. Тогаш таа едноставно не е во состојба да одолее на толку многу позитивна и привлечна енергија. Вие сте упорни, но исто така и ненаметливи и ја практикувате својата волја тивко и полека. На прв поглед, изгледате ладно, но во суштина имате длабоки чувства. Понекогаш изгледате незаинтересирано, што е маска за силна емотивност. Обично сте обожавател на ромската музика. Вие не толерирате преuљуба и знаете лоши љубовни врски навреме да ги раскинете.

Заведување: Вашата боја е златна, а вашето оружје за заведување е памет.

СЕБЕК (3 февруари-4 март)

Вие многу ја цените убавината и уметноста. Понекогаш надворешната убавина и сјај ве освежуваат, но вие сте еден од најнапредните луѓе кога станува збор за емоциите и сексуалноста. Вие сте оригинални и уникатни. Во емотивни врски ви треба интелектуална размена и пријателство. Плус, вие не сакате да се врзувате со само едно лице. Имате тенденција да експериментирате. Размислувате брзо, забележете добро и имате широк круг пријатели. Вие сте многу искрени во емотивните врски и не толерирате лаги и матни ситуации. Себек е бог на крокодилот, ја чува светата река Нил и богатството на антички Египет. Ја зачува уметноста на хармонија со вашата сакана личност. Затоа што кога ќе наидете на вистинската личност, тогаш се врзувате за цел живот.

Заведување: Вашата боја е сина, а оружјето за заведување е оригиналност.

ОЗИРИС (5 март-9 април)

Вие сте многу романтични и сензуални. Имате тенденција да го идеализирате вашиот љубовен партнер и животот воопшто. Треба да научите да ја одделите реалноста од желбата и имагинацијата. Вие сте полни со разбирање за другите и многу духовни. Потребна ви е љубов и нежност затоа што без нив се чувствувате изгубени. Честоцпати имате силна интуиција, ја сакате природата, поезијата и животните. Потребно ви е долго време за навистина да се заубите. Но, кога љубовта се раѓа, таа е цврста и сигурна. Озирис ве штити - богот на плодноста.

Заведување: Индиго боја привлекува среќа во љубовта кон вас. Користете сензуални погледи во заведувањето.

ПТАХ (10 април - 2 мај)

Во љубовта сте импулсивни и полни со барања. Вие сте искрени, отворени, лојални, па дури и наивни. Бидејќи Птах е бог на вистината, вие не се согласувате со врски кои не се целосно искрени. Обично немате многу трпеливост и заради вашите барања и импулсивен одговор лесно можете да ги расипете врските. Понекогаш знаете да бидете многу искрени затоа што вашата сила најдобро се покажува со кажување на вистината. Луѓето под заштита на богот Птах имаат многу партнери во потрагата по вистинската личност. Меѓутоа, кога избирате партнер за љубов, знаете дека донесувате практични одлуки. Обично избирате личност која е цврсто на земја и на која може да се потпрете. Знаете дека ја цените чесноста.

Заведување: Вашето најсилно оружје е насмевка, а бојата е црвена.

ХОРУС (3 мај-16 јуни)

Во љубовта, вие сте како пеперутка. Не ви се допаѓаат силни врски и привлечени сте за авантури и нови познаници. Имате тенденција да жртвувате во име на нешто ново. Среќни сте што започнувате авантури на патувања или со странци. Честопати, љубопитноста ве води низ животот. Имате страсна природа и очи кои се секогаш живи. Животот и љубовта за вас се постојана потрага. Вие се чувствувате најудобно со силна и стабилна личност, со некој кој може да го скроти вашиот немирен дух. Вие не толерирате посесивни и љубоморни лица.

Заведување: Повеќето во љубовниот живот го ценат вашиот богат дух. Сите бои се добар избор.

НЕФТИС (17 јуни-21 јули)

Убавата Нефтис владее со овој најромантичен знак. Оние што ги штити се лојални, а нивните љубовници стануваат едно тело и една душа. Тие се сензуални, страсни и многу емотивни. Во потрага по вистинската личност, тие понекогаш го губат својот компас и талкаат од една до друга личност. Потребна ви е љубов и нежност повеќе од кој било друг лик. Вие сте многу креативни и ви требаат повеќе начини да се изразите. Поради преосетливост и ранливост, мора да бидете многу внимателни при изборот на партнер.

Заведување: Истакнете го вашиот изглед со пастелна и бела облека.

СЕТ (22 јули-18 август)

Имате многу жив темперамент. Сетот е бог на молња и бура, така што на вашите чувства им дава моќ на жестока страст. Не се откажувате лесно и очекувате максимум од партнерот. Постојано сонувате за страст и романтични искуства. Вашите критериуми понекогаш се толку високи што повеќе би сакале да фантазирате отколку да си оставите на некој што половина ќе ве задоволи. Потребна ви е личност со избалансиран карактер и темперамент, која ќе може да се справи со вашите жестоки чувства. Сепак, не сте посесивни. Сакате да бидете горди на вашиот партнер. Кога навистина сакате, тогаш целосно се посветувате. Можете лесно да ги исплашите несигурните луѓе со нивниот безбеден и пред сè активен став кон светот и врските.

Заведување: Победувате со достоинствен изглед и аристократско однесување. Вашите бои се портокалови и златни.

АНУБИС (19 август - 21 септември)

Вие сте многу одговорни, интелигентни и искрени. Вие сте емотивни и романтични, но понекогаш ви недостасува иницијатива. Треба да вложите повеќе енергија и ентузијазам кога барате партнер. Вие сте во состојба да сакате некого долго, долго време, без воопшто да се обидете да му пријдете и да започнете врска. Вие сте љубезни, дискретни и тешки за наметнување, без оглед на неспорните квалитети. Имате тенденција да преочекувате, но мора да се спуштите на земјата. Барате личност која ќе може да ги открие сите ваши квалитети. Сакате постепено љубовно заведување и очекувате безбедност во врската. Вистинската личност за вас е таа што исто така има некоја тајна со вас и која ќе ви овозможи постојано да ја откривате. Вашите врски секогаш стануваат посилни со текот на времето.

Заведување: Вашето најсилно оружје е интелигенција и дух. Бојата е жолта.

РА (22 септември-15 октомври)

Вашите емоции се деликатни, измерени, полни со внимание и вид. Сакате љубовта романтична атмосфера и имагинативни љубовни игри. Нема да имате проблем да ја пронајдете личноста од вашиот живот затоа што сте идеална личност за заедничко живеење. Вие сте многу чувствителни на комплименти, мило ви е што ги добивате и долго се сеќавате на нив. Романтична атмосфера на почетокот на врската е задолжителна. Секогаш сте опкружени со луѓе од спротивниот пол, затоа честоп ати сте пребирливи. Сепак, тука е и главната опасност. Понекогаш не сте сигурни дека сте го направиле вистинскиот избор и сте склони кон двоумење. Не гледајте премногу во минатото.

Заведување: Благодарение на бесконечниот шарм, вашата иднина е светла. Зелената е вашата омилена боја.

ИЗИДА (16 октомври-9 ноември)

Божицата Изида е божица на чуда, а лицата родени под нејзина заштита се чини дека имаат волшебна моќ. Вашата насмевка им се допаѓа на сите. Давате сè од себе во љубовта и никогаш не се колебате да ја преземете иницијативата. Сакате да го направите вашиот партнер среќен, а понекогаш и  немате мерка во вашите намери. Вие сте многу страсни, со отворен ум и очекувате такво однесување од партнерот. За вас нема забрането овошје и вашите чувства тешко се спротивставуваат. Упорноста е вашата највпечатлива карактеристика. Ја водите играта и избирате. Да се ​​најде вистинската личност за вас е многу лесно.

Заведување: Кога ќе ја видите вашата љубов километри далеку, вашиот шарм ќе стори сé за да ја придобиете. Вистинската боја за вас е бургундска црвена.

ТОТ (10 ноември - 3 декември)

Понекогаш имате потешкотии да изразувате чувства, особено љубов. Од една страна, имате потреба од некој кој е секогаш таму кога се чувствувате тажни или несакани, а од друга, имате постојана потреба за бегство - ги сакате авантурите и новите познаници. Би било најудобно со личност која е секогаш на едно место и секогаш можете да се потпрете кога чувствувате потреба за мир и убов. Вашиот потенцијал за љубов најмногу зависи од вашето расположение. Поради вашата расположеност и честите промени во расположението, честопати им претставувате тајна на другите луѓе. За вас, љубовта е синоним за животот и затоа секоја врска е прекрасна. Она што најмногу ве интересира се долгите односи каде станувате пред сè и најважни пријатели со партнерот.

Заведување: Виолетова најмногу ви одговара, а во заведувањето вашето оружје е насмевката.

ХАТОР (4 декември - 31 декември)

Вие сте заљубени во љубовта. Тешко имате време за раскинување на односите. Потребен ви е партнер кој ќе ве разбере, но исто така може да ве врти во длабочините на вашите чувства. Хатор е божица на уметноста и музиката, па вашите чувства се рафинирани и нежни. Иако сакате љубов, честопати се плашите. Ова е причината зошто понекогаш изгледате како ладна и недостапна личност. Во љубовта сакате долги подготовки, а трпението ја наградува страста. Имате голем сексуален потенцијал. Конзервативните ставови и срамежливоста што ги покажувате навистина не можат да доведат до заклучок за вашите вистински интереси.

Заведување: Оружјето што го поседувате не е забележливо на прв поглед. Тоа е тајната. Треба постепено да се откривате. Вашата боја е темно- зелена.